بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو

SEO حروف اختصاری ترکیب بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو است پس از ایجاد میلیون ها سایت برای موضوعات مختلف در جهان، موتورهای جستجو این امکان را یافتند تا تبدیل به غول های جستجوگر اطلاعاتی شوند در حال حاضر عموما کاربران نام سایت ها در موضوعات مختلف را به خاطر نمی سپارند تا برای تک تک نیازهایشان به آنها مراجعه کنند (مگر سایت هایی که در زمینه ای برند شده باشند و دست به تولید محتوای بینظیری در آن موضوعات به صورت مداوم بزنند) از این رو مخاطبین و جویندگان ابتدا با نوشتن کلمات کلیدی در موتورهای جستجو خصوصا گوگل که مترادف با نیاز آنهاست به دنبال پاسخ خود هستند. اینجاست که SEO نقش کلیدی خود را به رخ می کشد اینکه وبسایت شما به چه میزان در موتورهای جستجو بهینه سازی شده باشد تا وقتی کلماتی سرچ می شوند موتور جستجو سایت شما را برای پاسخ و رفع نیاز آن کاربران در صفحات اول خود به نمایش درآورد.

امروزه اصطلاحی به نام “باتلاق صفحه دوم گوگل” مصطلح شده است به این معنا که عموما کاربران با ده لینک اول صفحه گوگل به خواسته های خود می رسند و نیازی به صفحه دوم گوگل پیدا نمی کنند پس اگر می خواهید در صفحه اول و یا حداقل در صفحات اول گوگل یا سایر موتورهای جستجو همچون یاهو و بینگ باشید نیاز است تا به این مهم یعنی بهنیه سازی سایت خود در موتورهای جستجو بپردازید.

مراحل انجام سئو SEO و قیمت و تعرفه سئو SEO

مراحل بهینه سازی سایت : اگر در گوگل “سئو سایت” و “قیمت سئو سایت” را جستجو کرده باشید به حتم بیش از آنکه به پاسخ واضحی رسیده باشید فضا را گنگ تر از پیش تجربه خواهید کرد چرا که بهینه سازی سایت (SEO) شاخصه ها و متغیرهای زیادی دارد در اینجا تصمیم داریم تنها به کلیات و اصول کلی روند سئو سایت و تعرفه سئو سایت بپرداریم تا در صورت تمایل به بهینه سازی سایت خود روی کلیات تصمیم بگیرید و جزئیات را به ما بسپارید تا در نهایت نتیجه مطلوبی را در کنار هم شاهد باشیم. از این رو در ادامه به کلیات روند سئو سایت و قیمت و نمونه کاری ما در زمینه سئو سایت خواهیم پرداخت تا ساده تر به جمع بندی برسید.

در حالت کلی  می توان به دو نوع سئو سایت (بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو) اشاره کرد :

الف) سئو یا بهینه سازی On Page

ب) سئو یا بهینه سازی  Off Page

الف) سئو سایت On page : این بخش از سئو سایت به این معناست که با بررسی شرایط فنی و محتوایی خود سایت شما طرف هستیم اینکه محتوا به چه صورت در سایت قرار گرفته است آیا عناوین به درستی انتخاب شده اند و امکان رقابت دارند؟ آیا محتوا در دسته بندی های درستی قرار گرفته اند؟ وضعیت خود دسته بندی ها به چه صورت است؟ آیا برچسب یا همان تگ ها به درستی و متناسب با متن و تعداد مورد قبول موتورهای جستجو انتخاب شده اند؟ آیا لینک های داخلی در این عناوین قرار گرفته است؟ آیا عکس های مرتبط و جذاب با متن قرار داده شده است؟ آیا این عکس ها از نظر حجم و تگ ALT بهینه سازی شده اند؟ آیا متاتگ ها و سرتیترها درست هستند؟ آیا URL فارسی بهینه سازی شده است؟ آیا افزونه های سئو مناسب روی سایت نصب و کانفیک شده است؟ آیا سایت به موتورهای جستجوی گوگل، یاهو، بینگ معرفی شده است؟ آیا اکانت مورد نیاز برای معرفی در وبمسترهای گوگل و یاهو ساخته شده اند تا سایت را ایندکس کرده باشند؟ آیا لینک های داخلی و خارجی بررسی و آنالیز شده اند؟ آیا سرعت وبسایت شما متناسب با استانداردهای متورهای جستجو هست؟ آیا مطالب شما نیاز افزودن محتوای بیشتر دارد یا خیر به این معنا که طبق آخرین پروتکل های گوگل مطلبی که هم شامل متن، عکس، گوگل مپ، ویدئو باشد نسبت به مطلب مشابه ای که فاقد آن است رتبه بهتری کسب خواهد کرد و از سویی محتوای جذاب و کاربری آسان سایت باعث می شود کاربران زمان بیشتری در سایت شما بمانند که این موجب Bounce Rate می شود که نقش مهمی در سئو سایت دارد. آیا سایت شما رسپانسیو هست؟ چرا که نمایش درست سایت در دیوایس های گوناگون (موبایل ها، تبلبت ها و…) تاثیر بسزایی در سئو سایت دارد و گوگل اعلام کرده است سایت های غیررسپانسیو رتبه پایینی در موتور جستجوی گوگل خواهند داشت و…. قرار بود وارد جزئیات نشویم…

* تعرفه سئو On Page : این سئو سایت یا همان بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو به صورت پروژه ای است به این معنا که شما سایت را به ما تحویل می دهید و ما پس از بررسی و آنالیز سایت (که شامل مراحل و جزئیات بسیاری است که در بالا به بخشی از آن اشاره شد) آن را بهینه سازی کرده و به شما تحویل می دهیم. این نوع سئو سایت همانند آماده کردن دونده ای پیش از مسابقه است حال از این به بعد این دونده با آمدگی کامل در این رقابت شرکت خواهد کرد. تعرفه این نوع از سئو که پروژه ایست از پایه یک میلیون تا سه میلیون تومان است که بسته به وضعیت و شرایط کنونی سایت شما متغیر خواهد بود.

سئو سایت Off Pgae

برخلاف سئو On page، سئو Off Page به مجموعه اقداماتی اشاره دارد که در خارج از وب سایت شما برای ارتقا جایگاه آن انجام می شود که شامل فاکتورها و متغیرهای بسیار زیادی است در سئو Off Page بررسی لینک های خارجی وب سایت (Backlink) از نظر تعداد و کیفیت سایت های لینک دهنده، حضور وب سایت در شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسی درباره وب سایت از جمله فرایند هایی هستند که در بهینه سازی سایت بسیار حیاتی و حائز اهمیت هستند.اگر این عملیات توسط افراد غیر متخصص انجام شود سرعت پیشرفت به کندی خواهد بود یا اصلا پیشرفتی حاصل نخواهد شد و یا در بدترین حالت به ضرر فرایند سئو تمام خواهد شد. به عنوان مثال اگر بک لینک های وب سایت از وب سایت های با کیفیت پایین گرفته شود یا تناسب موضوعات وب سایت رعایت نشود ممکن است سئو سایت جریمه دریافت کند. از این رو با بررسی تعداد لینک های ایندکس شده شما در گوکل اقدام به ساخت شبکه های اجتماعی مرتبط با سایت شما خواهیم کرد و به انتشار مطالب شما در آنها خواهیم پرداخت و همزمان به توسعه بکلینک ها در انجمن ها، سیستم های وبلاگ نویسی معتبر جهان خواهیم پرداخت تا سایت شما که از شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسی بزرگ دنیا بکلینک می گیرد رتبه بالاتری در موتورهای جستجو بیابد

* تعرفه سئو سایت Off Pgae : این نوع از بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو به صورت پروژه ای نیست و نیاز به دوره زمانی است به این معنا که نیاز است قرارداد حداقل سه ماهه بسته شود تا در این سه ماه بتوانیم رتبه سایت را با توجه به مطالب گفته شده در بالا افزایش دهیم قیمت بهینه سازی سایت در این نوع نیز باز بستگی به جایگاه کنونی شما در موتورهای جستجو و داشتن شبکه های اجتماعی و یا ساختن آن دارد اما قیمت پایه ماهانه یک میلیون تومان است یعنی قرارداد یه ماهه از پایه 3 میلیون تومان. که نیمی از هرقرارداد در ابتدا و نیمی در پایان کار گرفته خواهد شد.

نمونه ی وبسایت بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو (سئو) توسط ما :

پرتال گردشگری مکانبین از نمونه سایت هایی است که ما به طور کامل در هر دو مورد نامبرده فوق آن را بهینه سازی کرده ایم با توجه به اینکه این سایت 3 سال است که به دلایلی بروزرسانی نشده است اما به خاطر بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو هنوز هم در صفحات اول گوگل با کلمات کلیدی مرتبط به حوزه کاریش در صفحه اول گوگل است به عنوان مثال روی کلمات کلیدی زیر کلید کنید و ثمره کار حرفه ای ما را ببنید.

سایت گردشگری ایران، سایت گردشگری تهران، سایت گردشگری گیلان، سایت گردشگری اصفهان، کاخ چهلستون اصفهان، جاذبه های گردشگری سمنان و کلمات کلیدی بسیاری که در 18 استان بارگذاری شده در این پرتال گردشگری در صفحه اول گوگل و جزو اولین های صفحه گوگل است.

ــــــــــــــــــــــــــ

بیشتر بخوانید :

ـ طراحی و راه اندازی سایت با ساختاری قدرتمند و دسترسی آسان و امن همراه با گرافیک اختصاصی

ـ تولید محتوا سایت با فرمتی نوآورانه همانند متن های خواندنی، تصاویر غیرتکراری، همراه با پادکست، ویدئو و یا واقعیت مجازی و….

ـ نمونه کارهای ما

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.